THERMO|SOLAR vyvinul nový absorbér

Marian Hanzel
By Marian Hanzel December 25, 2003 16:18
Na trhu sa objavina nová výrobná rada kolektorov TS

Nový rad slnečných kolektorov TS s novým typom absorbérov uvádza v týchto dňoch na trh spoločnosť THERMO|SOLAR Žiar zo Žiaru nad Hronom. Je to výsledok trojročného vývoja. Žiarska firma je v súčasnosti jediným výrobcom na svete, ktorý zvládol náročnú technológiu výroby plochých vákuových kolektorov, vyznačujúcich sa vysokou účinnosťou.

Nové kolektory majú výrazne lepšie prestupy tepla z absorpčnej platne do teplonosnej kvapaliny, menšie tepelné straty, nižšiu hmotnosť, lepší vzhľad a sú prednostne určené pre pomaloprietokové solárne systémy. Podľa meraní je minimálny energetický zisk nového kolektoraTS 525 kilowatthodín na štvorcový meter, čo ho radí k najvýkonnejším štandardným kolektorom. Spoločnosť nechala podrobiť zariadenie komplexným skúškam výkonových i ostatných kvalitatívnych parametrov podľa nových európskych noriem a poskytla ho aj na testy do svetoznámeho nemeckého Fraunhoffer Institut.

Nové absorbéry sa už montujú do najpouživanejších typov kolektorov, pričom firma v tejto súvislosti pristúpila k zjednoteniu typového označenia produktov TS pre západnú Európu. Pre odlíšenie sa kolektory s novým typom absorbéra budú označovať znamienkom plus.

THERMO|SOLAR zároveň vyvinul aj novú metódu integrácie kolektorov do šikmých striech. Oproti dote-rajšiemu spôsobu sú kolektory integrované do samotného telesa strechy, čím sa nielen zlepšuje estetický vzhľad, ale zároveň aj šetrí krytina. THERMO|SOLAR patrí k niekol’kým výrobcom na svete, ktorí sa môžu preukázať praxou potvrdenou 30-ročnou životnosťou svojich výrobkov.

Marian Hanzel
By Marian Hanzel December 25, 2003 16:18
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Vyhľadať

Archív