Šetríme energiu a prírodu obnoviteľnými zdrojmi energie

Marian Hanzel
By Marian Hanzel July 9, 2017 18:00

8.6.2017 sa na otvorenej ploche v parku Drienová pri Rajci uskutočnilo podujatie „Šetríme energiu a prírodu obnoviteľnými zdrojmi energie“, ktoré bolo organizované BIOMASOU, združením právnických osôb. Podujatia sa zúčastnilo približne 200 detí, hlavne 2. – 4. Ročníka ZŠ z okolia Rajca. Spolu s Biomasou sa na programe podieľali SIEA, THERMO/SOLAR, Biopel a.s. a O.z. Tilia.

Deti boli rozdelené do skupín a postupne prechádzali jednotlivé stanovišťa, na ktorých ich čakala aktivita týkajúca sa nejakého (vždy iného) ekologického zdroja energie. Na jednotlivých stanovištiach sa dozvedeli a mohli si odskúšať silu solárnej energie, veternej energie, el. vodivosť ovocia a zeleniny, spotrebu bežných el. spotrebičov, využitie biomasy v praxi, biopalivá, chov včiel a iných domácich zvierat a pestovanie ovocia, a rôznych plodín.

Spoločnosť THERMO/SOLAR prispela ekologickým zariadením v podobe solárneho systému na ohrev vody, ktorý bol spoločne s fotovoltickými panelmi nainštalovaný na tzv. green energy vehicle (“zelenom” voze).

 

Marian Hanzel
By Marian Hanzel July 9, 2017 18:00
Write a comment

No Comments

No Comments Yet!

Let me tell You a sad story ! There are no comments yet, but You can be first one to comment this article.

Write a comment
View comments

Write a comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Vyhľadať

Archív