Posilňovanie pozícií THERMO|SOLARU v Nemecku

Marian Hanzel
By Marian Hanzel June 21, 2007 11:58
THERMO|SOLAR vystavuje na veľtrhu solárnej techniky INTERSOLAR 2007

Spoločná nemecko-slovenská firma THERMO|SOLAR, sa v dňoch 21.-23. júna 2007, predstaví na najvýznamnejšom európskom veľtrhu solárnej techniky INTERSOLAR 2007, v nemeckom Freiburgu. THERMO|SOLAR tu vystavuje nové typy nosných konštrukcií pre kolektory, vysokovýkonný plochý vákuový kolektor TS 400H a sortimentnú novinku – solárne systémy v kombinácii s tepelnými čerpadlami. Informoval o tom technický riaditeľ THERMO|SOLARU Žiar, s.r.o., Žiar nad Hronom Ing. Alfréd Gottas.

,,Veľtrh sa posledný raz koná vo Freiburgu. Organizátori očakávajú 600 vystavovateľov, na 34 000 m2 výstavnej plochy, v desiatich výstavných halách. Pozrieť by si ho malo 30.000 návštevníkov z 90 krajín celého sveta, viac ako 80 % z nich bude odborná verejnosť zo solárnej branže, z toho tretina z cudziny. V rámci výstavy sa koná aj tretí ročník najväčšej európskej konferencie o solárnej termike ESTEC 2007. Kým prvý ročník v roku 2000 mal 9.000 m2 výstavnej plochy, v súčasnosti sú plochy výstaviska vyčerpané a preto sa veľtrh sťahuje sa do väčších priestorov v Mníchove“, konštatoval A.Gottas.

Spoločná nemecko-slovenská firma THERMO|SOLAR sa po cca 10 rokoch znovu objavila na popredných miestach v nemeckých štatistikách za rok 2005, so 4,7 % podielom na nemeckom solárnom trhu. Delí sa tak o 6. až 8. miesto v rebríčku s ďalšími dvoma výrobcami kolektorov (Wolf, Citrin) a predstihla takých známych výrobcov ako je izraelský Chromagen a nemecké Solvis, Nau, Stiebel Eltron a rad ďalších. Úspech THERMO|SOLARU je skutočne mimoriadny, pretože Nemecko malo takmer s miliónom m2 namontovaných kolektorov, dlhodobo viac ako 50 %-ný podiel na európskom trhu slnečných kolektorov. THERMO|SOLAR je absolútnym lídrom na slovenskom trhu, kde napriek doteraz neexistujúcej podpore, firma vďaka vlastnej ofenzívnej vzdelávacej aktivite, má odhadovaný podiel na predaných kolektoroch cca 70 %.

Kolektory z THERMO|SOLARU trvalo patrili a stále patria k najlepším v cenovo-výkonových porovnaniach a zároveň sa môžu pochváliť výborným dizajnom a v praxi potvrdenou vyše 25 ročnou životnosťou.

Ak začiatkom 90. rokov rozhodujúcu úlohu v odbyte THERMO|SOLARU mal nemecký, rakúsky a vtedajší československý trh, tak dnes je predaj podstatne diverzifikovanejší. Veľmi silnú pozíciu, popri českom a maďarskom trhu, má Veľká Británia. Významne rastie predaj aj v Španielsku, Rakúsku, Taliansku, Francúzsku, Holandsku, Poľsku, Rumunsku, Slovinsku, Ukrajine i v ďalších európskych krajinách. THERMO|SOLAR vyváža i do USA, Kanady, Mexika a niektorých afrických a ázijských štátov.

Marian Hanzel
By Marian Hanzel June 21, 2007 11:58

Vyhľadať

Archív