JAR je 45.krajinou so solárnymi kolektormi z THERMO|SOLARU

Marian Hanzel
By Marian Hanzel October 7, 2008 15:36
THERMO|SOLAR prerazil na trhu v Juhoafrickej republike

Spoločnosti THERMO|SOLAR Žiar, s.r.o., Žiar nad Hronom sa podarilo preraziť na trhu so solárnymi kolektormi v Juhoafrickej republike, ktorá sa tak stala 45 krajinou, kam žiarsky výrobca vyváža. V týchto dňoch odoslali lodný kontajner plný slnečných kolektorov pre nového distribútora, ktorý je etablovaný na juhoafrickom trhu. Informoval o tom riaditeľ THERMO|SOLARU Žiar, s.r.o., Žiar nad Hronom Ing. Milan Novák.

,,Po tom čo sme vlani začali dodávať pre Austráliu, ktorá je pravlasťou moderných solárnych kolektorov, je juhoafrický trh našim ďalším úspechom na južnej pologuli. Južná Afrika má ideálne podmienky z hľadiska počasia a slnečnými kolektormi sa tam dá získať takmer dvakrát viac energie zo Slnka ako na Slovensku. Solárne zariadenia sú veľmi populárne v hoteloch a penziónoch v prímorských rekreačných zariadeniach, ale aj na farmách. JAR ako najvyspelejšia ekonomika Afriky, je zároveň základňou pre expanziu mnohých firiem do ďalších afrických krajín“, skonštatoval M.Novák.

Dodal, že za prienikmi na nové teritóriá, či už priamo alebo prostredníctvom zahraničných obchodných partnerov, je tradične výborná kvalita výrobkov a jeden z najlepších pomerov kvality a ceny. Potvrdzujú to státisíce viac ako štvrťstoročie spoľahlivo pracujúcich slnečných kolektorov v 45 krajinách na celom svete. Pracujú často vo veľmi extrémnych podmienkach, či už pri odsoľovaní morskej vody v Ománe, alebo na najvyššej nemeckej hore Zugspitze.

Najväčšiu časť produkcie umiestňuje THERMO|SOLAR tradične v Nemecku, ktoré je európskym lídrom v počte namontovaných solárnych systémov. Nasleduje domáci – slovenský trh a veľmi silnú pozíciu má firma aj na českom, maďarskom trhu a britskom trhu. Významne rastie predaj v Španielsku, Rakúsku, Taliansku, Francúzsku, Holandsku, Poľsku, Rumunsku, Slovinsku, Ukrajine i v ďalších európskych krajinách. THERMO|SOLAR vyváža i do USA, Kanady, Mexika a niektorých afrických a ázijských štátov.

Marian Hanzel
By Marian Hanzel October 7, 2008 15:36

Vyhľadať

Archív