Austrália je 44.krajinou so solárnymi kolektormi z THERMO|SOLARU

Marian Hanzel
By Marian Hanzel September 18, 2007 11:53
THERMO|SOLAR prerazil na trhu s najväčšou tradíciou využívania slnečnej energie

Spoločnosti THERMO|SOLAR Žiar, s.r.o., Žiar nad Hronom sa podarilo preraziť na najtradičnejší trh so solárnymi kolektormi na svete. Do pravlasti moderných kolektorov -Austrálie odoslali v týchto dňoch lodnými kontajnermi prvých 100 solárnych kolektorov určených na ohrev bazénov vo veľkej plavárni v Brisbane. Informoval o tom riaditeľ THERMO|SOLARU Žiar, s.r.o., Žiar nad Hronom Ing. Milan Novák.

,,Austrália je krajina kde vznikla moderná priemyselná výroba slnečných kolektorov začiatkom 50-tych rokov minulého storočia. Má ideálne podmienky z hľadiska počasia a slnečnými kolektormi sa tam dá získať približne dvakrát viac energie zo Slnka ako na Slovensku. Prienik na tamojší trh považujeme za husársky kúsok aj preto, že ide vôbec o jeden z prvých exportov kolektorov z Európy do Austrálie. Na austrálskom trhu naše výrobky presadzuje firma Genersys Solar Australia, so sídlom v Townsville“, skonštatoval M.Novák.

Dodal, že za prienikmi na úplne nové teritóriá, či už priamo alebo prostredníctvom zahraničných obchodných partnerov, je výborná kvalita výrobkov a jeden z najlepších pomerov kvality a ceny. Potvrdzujú to státisíce viac ako štvrťstoročie spoľahlivo pracujúcich slnečných kolektorov v 44 krajinách na celom svete. Pracujú často vo veľmi extrémnych podmienkach, či už pri odsoľovaní morskej vody v Ománe, alebo na najvyššej nemeckej hore Zugspitze.

V prvom polroku 2007 dosiahol THERMO|SOLAR tržby za viac ako 104 miliónov Sk, čo je o 7 percent viac ako za prvý polrok 2006. Najväčšiu časť produkcie umiestňuje THERMO|SOLAR tradične v Nemecku, ktoré je európskym lídrom v počte namontovaných solárnych systémov. Nasleduje domáci – slovenský trh a veľmi silnú pozíciu má firma aj na českom a maďarskom trhu, ku ktorým pribudla Veľká Británia. Významne rastie predaj v Španielsku, Rakúsku, Taliansku, Francúzsku, Holandsku, Poľsku, Rumunsku, Slovinsku, Ukrajine i v ďalších európskych krajinách. THERMO|SOLAR vyváža i do USA, Kanady, Mexika a niektorých afrických a ázijských štátov.

Výborný polročný výsledok dosiahol THERMO|SOLAR napriek tomu, že v Nemecku došlo v prvom polroku k výraznému poklesu predaja iných spoločností, ale žiarska firma si svoj predaj udržala. Obdobná situácia je aj na Slovensku, kde sa už začínajú prejavovať určité príznaky mierneho poklesu predaja, v súvislosti s ohláseným zavedením dotácií pre fyzické osoby od začiatku roka 2008. Na túto situáciu firma zareagovala akciovou ponukou, ktorá je limitovaná do konca roka a je o ňu nečakane veľký záujem.

,,Špičkové solárne zariadenie na prípravu teplej vody so smaltovaným zásobníkom a elektrickým doohrevom ponúkame za bezkonkurenčných 95 – tisíc Sk s 200 l zásobníkom pre 2-3 osoby, vrátane montáže a 12 ročnej záruky. Táto ponuka je najlepšia na trhu vzhľadom na výkon a preukázanú dlhovekosť žiarskych kolektorov presahujúcu 25 rokov“, uzavrel M. Novák.

Marian Hanzel
By Marian Hanzel September 18, 2007 11:53

Vyhľadať

Archív